Loading...

Dostęp do konta Office365 z programu pocztowego przy użyciu protokołu IMAP

Office365 zapewnia dostęp IMAP do konta Office365 , dzięki czemu można łączyć się z wiadomościami e-mail za pomocą programu pocztowego na komputerze lub aplikacji mobilnej.

Wysłany listopada 01, 2022 - Aktualizacja maja 20, 2024

Office365 Logo

Office365 obsługuje IMAP / SMTP

Oznacza to, że nie musisz korzystać z interfejsu poczty internetowej Office365! Możesz sprawdzić swoje wiadomości e-mail za pomocą innych programów pocztowych (takich jak Mailbird, Microsoft Outlook lub Mozilla Thunderbird). Korzystanie z desktopowych programów pocztowych sprawi, że będziesz bardziej produktywny, a twoja poczta będzie zawsze dostępna, nawet w trybie offline.

Konfiguracja konta Office365 Konto z programem pocztowym przy użyciu protokołu IMAP

Aby uzyskać dostęp do konta e-mail Office365 z poziomu stacjonarnego programu pocztowego, potrzebne będą poniższe ustawienia IMAP i SMTP:

Office365 Serwer IMAP outlook.office365.com Kliknij, aby skopiować Office365 Serwer IMAP
Office365 IMAP Port 993 Kliknij, aby skopiować Office365 IMAP Port
Bezpieczeństwo IMAP SSL
Nazwa użytkownika IMAP your-email@office365
Hasło IMAP Hasło office365
Office365 Serwer SMTP smtp.office365.com Kliknij, aby skopiować Office365 Serwer SMTP
Office365 SMTP Port 587 Kliknij, aby skopiować Office365 SMTP Port
Bezpieczeństwo SMTP TLS
Nazwa użytkownika SMTP your-email@office365
Hasło SMTP Hasło office365
Office365 Serwer POP3 outlook.office365.com Kliknij, aby skopiować Office365  Serwer POP3
Office365 POP3 Port 995 Kliknij, aby skopiować Office365 POP3 Port
Bezpieczeństwo POP3 SSL
Nazwa użytkownika POP3 your-email@office365
Hasło POP3 Hasło office365

Masz problemy z IMAP? Odkryj Mailbird FREE.

Mailbird automatycznie znajdzie ustawienia konta.
Nasi klienci uwielbiają ten program.

Przywitaj się z Mailbird

Potrzebujesz więcej wskazówek?

Sprawdź nasze szczegółowe instrukcje dla swoich ulubionych klientów poczty e-mail

Często zadawane pytania dotyczące Office365 konfiguracji poczty e-mail

Oto kilka często zadawanych pytań dotyczących Office365 i konfiguracji poczty e-mail wraz z odpowiedziami

Krótka odpowiedź brzmi: IMAP łączy się z serwerem dostawcy poczty e-mail i służy do odbierania wiadomości e-mail, podczas gdy SMTP służy do wysyłania poczty na inne serwery.

IMAP (Internet Message Access Protocol) to protokół, który wymaga, aby dostawca poczty e-mail zapisywał wszystkie wiadomości i foldery na własnych serwerach. W ten sposób, niezależnie od tego, czy korzystasz z klienta poczty e-mail, czy poczty internetowej, będziesz mógł połączyć się ze swoim kontem e-mail i wyświetlić wszystko, co otrzymałeś, ponieważ jest ono zawsze przechowywane na jego serwerze.

STMP (Simple Mail Transfer Protocol) to protokół służący do wysyłania wiadomości e-mail z konta do innych miejsc docelowych. Umożliwia on klientowi poczty e-mail łączenie się z serwerem dostawcy w celu wysyłania poczty wychodzącej, zwłaszcza na inne serwery.

Tak. Mailbird używa IMAP lub POP3 do łączenia się z większością dostawców poczty e-mail. Technologia Mailbird może automatycznie wykryć ustawienia serwera po wprowadzeniu adresu e-mail.

Jeśli nie jest w stanie wykryć ustawień, możesz skonfigurować pocztę ręcznie, wprowadzając dane wymienione przez dostawcę w ustawieniach serwera: takie jak port IMAP lub POP3 i zabezpieczenia IMAP lub POP3.

Będziesz także musiał wprowadzić nazwę użytkownika i hasło przypisane przez dostawcę poczty e-mail.

O "porcie" można myśleć jak o numerze adresu. W ten sam sposób, w jaki adres IP identyfikuje lokalizację komputera, port identyfikuje aplikację działającą na tym komputerze.

Istnieje kilka popularnych numerów portów, zawsze używaj zalecanych ustawień, aby skonfigurować serwer poczty e-mail do Mailbird.

Jeśli ważne jest dla Ciebie zaoszczędzenie miejsca na pulpicie lub jeśli martwisz się o tworzenie kopii zapasowych wiadomości e-mail, wybierz IMAP. Oznacza to, że wiadomości e-mail będą przechowywane na serwerze dostawcy poczty e-mail.

POP3 pobierze wiadomości e-mail do lokalnego przechowywania, a następnie usunie je z serwera. Zwolni to miejsce na serwerze, ale jeśli coś stanie się z lokalnym magazynem, wiadomości te nie będą dostępne online. Jeśli czujesz się komfortowo, mając wyłącznie lokalną kopię swoich plików, POP3 jest realną opcją.

Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej o ich funkcjach i różnicach.

Mailbird dla Mac jest już w drodze! Niestety, Mailbird nie jest jeszcze dostępny dla naszych przyjaciół korzystających z urządzeń Apple. Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o Mailbird dla Mac, kliknij tutaj.

Jeśli stare wiadomości e-mail są nadal dostępne na koncie, zostaną one automatycznie zaimportowane. Protokół IMAP synchronizuje wiadomości e-mail i foldery z serwerem poczty e-mail, umożliwiając zarządzanie wiadomościami e-mail na dowolnym urządzeniu podłączonym do konta.

Po dodaniu konta Office365 do Mailbird, dostęp do wiadomości e-mail zostanie przyznany natychmiast, bez konieczności wykonywania dalszych czynności.

Uwaga: Jeśli wiadomości e-mail pochodzą z lokalnego serwera, nie będzie możliwe ich zaimportowanie z powodu protokołów IMAP.

Ta strona przeprowadzi Cię przez proces konfiguracji konta e-mail w Mailbird. Krok 6 odnosi się do procesu ręcznego.

Nasze zasady ochrony prywatności i warunki użytkowania są w 100% zgodne z europejskim ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych (RODO) z dnia 25 maja 2018 r.

Mailbird nie może nigdy odczytać żadnych danych osobowych użytkownika. Obejmuje to wiadomości e-mail, załączniki i hasła do kont. Mailbird jest lokalnym klientem na komputerze użytkownika, a wszystkie poufne dane nigdy nie są udostępniane Mailbird ani nikomu innemu.

Użytkownik może skontaktować się z nami bezpośrednio w dowolnym momencie, aby przejrzeć lub zrezygnować z przechowywanych przez nas informacji dotyczących użytkownika i jego konta. Prosimy o napisanie na adres support@getmailbird.com.

Mimo że większość klientów poczty e-mail współpracuje z Office365 po wyjęciu z pudełka, niektóre sytuacje mogą wymagać wygenerowania hasła aplikacji. Przycisk generowania hasła aplikacji dla Office365 można znaleźć w ustawieniach konta w zakładce bezpieczeństwa. Użyj tego hasła, aby zalogować się, gdy zwykłe hasło do konta nie działa. Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj nasz artykuł: Jak wygenerować hasło aplikacji w Office365.

Dowiedz się, jak zrobić więcej ze swoim kontem Office365 .

Śledzenie wiadomości e-mail w celu sprawdzenia, kiedy są otwierane i czytane podczas korzystania z Office365.

Potwierdzenia odczytu w Office365

Śledzenie wiadomości e-mail w celu sprawdzenia, kiedy są otwierane i czytane podczas korzystania z Office365.

Więcej informacji na temat odczytu paragonów

Masz innego dostawcę poczty e-mail?

Kliknij poniżej swojego dostawcę poczty e-mail, aby dowiedzieć się, jak połączyć się, aby uzyskać dostęp do konta za pomocą protokołu IMAP: